2019 Mutfak Dolap Renkleri ve Tasarımı

Mutfak dolabı tasarımında dolaplar sadece depolama amaçlı değildir.Bir mutfak tadilatı yaparken, mutfağınızın tarzında vazgeçilmez bir unsurdur.Dolaplar her şeyi bir araya getiren bir taç mücevherdir.Mutfak dolabı tasarımları son birkaç yılda çok değişmedi; en azından tezgah veya döşeme gibi diğer elemanlar kadar değil.Fakat yine de zamanla mutfak dolaplarına olmuş birkaç evrim var.Bunu 2019 mutfak dolap modellerinde göreceğiz.

2019 mutfak modelleri ve renklerinde, her şeyin üstünde, sadelik ve minimalizme odaklanan düzenli bir görünüme doğru yükselen bir hareket var.Basit, temiz bir dolap popüler olmaya devam ederken, bazı ev sahipleri açık bir açıklama yapacak benzersiz özelleştirilmiş stilleri tercih edeceklerdir.Mükemmel mutfak dolabı tasarımları için, sizin için neyin zorunlu olduğunu anlamak ve ardından bu konudaki en son trendleri dahil etmek önemlidir.2019 mutfak modelleri ve renklerinde hakim olacak en sıcak 9 trend.


1.Rafları Açın


ada-mutfak

Açık raflar dergilerde güzel görünüyor, ancak çoğu ev sahibi için mutlaka olması gereken bir şey değil.Kabul edelim, sergilemek istediğiniz bir dizi yemek takımı veya özel parçaya sahip olmalısınız.Ancak iyi organizasyon ve doğru raf türüyle, mutfağınız için gerçekten eşsiz bir stil yaratabilirsiniz.Duvar dolabı yerine açık mutfak rafları 2019 mutfak modelleri ve renkleri için daha da sıcak bir trend haline geliyor.Özellikle küçük mutfaklarda harika olan daha fazla alanın yanılsamasını sunan hafif ve havadar bir his sunar.Verimlidir, çünkü içeriye bakmak için dolap kapılarını açmak için zamana ihtiyacınız yoktur.Her şeyin açıkta olduğunu göz önünde bulundurarak, raflara ne yerleştirdiğinize dikkat edin.Her kap, kase veya camın mutfaklarınızın genel estetiği üzerinde etkisi vardır.


2.Renk Özelleştirme


siyah-ada-mutfak


Ev sahipleri artık mutfak dolabı tasarımlarından memnun değil.Karakteri ve kişiliği artıran veya cesur bir ifade veren benzersiz bir şey istiyorlar.Renk, dikkat çekmenin en etkili yollarından biridir.Dolabınızdaki farklı bir boya rengi fark yaratabilir ve sizi diğerlerinden ayırabilir.İmalat şirketleri de dikkat çekiyor. En yeni ve en mükemmel bitiş renklerini sunsalar bile kitlelere hitap ediyorlar. 

Kabinede, ev sahipleri 2019 mutfak dolap renkleri alanlarına mükemmel şekilde uyan özelleştirilmiş renkleri tercih ediyorlar.Nötr renkler şu anda gri, sarı ve yumuşak yeşiller gibi tonlara sahip büyük favorilerdir.Ancak koyu renk paletini hesaba katmazlar. Siyah, donanma ve zümrüt yeşili, birçok arzuyu çeken en üst seviyeye sahiptir.

Seçebileceğiniz üç ana renk kategorisi vardır: açık, orta ve koyu. Açık tonlar çoğunlukla yukarıda belirtilen nötrlerdir.Basit, yumuşak temiz görünümleri için sevilirler.2019 mutfak dolap modelleri diğer unsurları mükemmel şekilde tamamlayan zamansız bir stile sahipler.Orta tonlu tonlar en yaygın olanıdır.Burada standart mavi, gri ve sarı tonları popülerdir.Ölçeğin uç ucunda koyu gölgeler var.Burada zümrüt yeşili, mürekkep siyahı, lacivert ve mücevherli çekül tonları mutfak dolaplarında yaygındır. Koyu gölgeler en cesur, dram yaratan ve eşsiz lüks.Yine de, orta ve açık tonlara göre daha az popülerdirler.

3.Meşe Ahşap Kullanımını Arttır


ahsap-dolap-modelleriahsap-dolap-ornekleri1970’lerin 90’lı yılların başlarında, tercih edilen dolaplar onlardı.Çok ihtiyaç duyulan bir ayrılıştan sonra, akçaağaç, kiraz ve işlenmiş ahşap alternatiflerinin yükselişi, meşe dolap yapılarının kullanımını azaltmıştır.Ahşap kaplama ve boyalı MDF gibi malzemeler kabin kapısı yapımında her zamankinden daha yaygın. Ancak evin diğer bölümlerinde olduğu gibi, birçok ev sahibi geçmişleriyle bağlantı kurmayı ve bağbozumu için yenilenen bir ilgiyi aramaktadır, mutfaklar farklı değildir.

4.Geçişsel Şekillendirme bir Dayanak Noktasıdırbeyaz-ada-mutfak


Geçiş tarzı, ev dekorunun “Goldilocks” bölgesidir.Tüm stiller boyunca seyahat edebilen tek gerçek sabittir.Geleneksel tasarımın sıcaklığından çok uzaklaşmadan çağdaş unsurlarda daraltın.Doğal taş görünümlü karoların ışıltılı beyaz duvarları ve 50'lerin tarzı kanepeleriyle birleşimi veya ahşap duvar boyası ile modern deri ve cam mobilyalar arasında bir eşleşme olabilir.2019 mutfak dolap modellerine gelince, geçiş tarzı yeni değil, bu bir dayanak noktası haline geldi.Bu tarz içinde, incelikten dramatüre kadar farklı derecelerin bir kombinasyonunu bulacaksınız.Avrupa tarzı ahşap dolabı alıp duvarlar ve tavanda süslü mimari detaylara sahip savaş öncesi bir binaya yerleştirmek gibi.Kolay ve zahmetsiz. Geçiş tarzı rahat ama biraz ilginç bir şey istediğinizde mükemmeldir.Çağdaş stildeki minimalizm size çekici geliyorsa ancak yine de geleneksel tarzın nostaljisini geride bırakamazsanız, geçici mutfak dolapları sizin için mükemmeldir.


5.Saf Estetik


beyaz-mutfak-dolapları


Mutfak dolabı tasarımları, son yıllarda ev dekorunu etkileyen modernizasyon dalgasından korunmadı.En belirgin etkilerden biri, dolap yapılarında temiz estetiğin benimsenmesi olmuştur.Bu minimalizm eğiliminin 2019 ve sonrasında da devam etmesi muhtemel.Modern dolaplar, genellikle geleneksel dolap kapı stillerinde bulunan süslü tasarım çalışmalarından muaftır.Düzgün kenar profilli gömme panel kapıya ve sadece en basit tasarım öğelerini sunan basit temiz hatlara sahiptir.Kulplar bile, çok fazla dikkat gerektirmeyen, düşük profilli stillere sahiptir.Temel olarak, tüm karışıklık, en aza indirgenmiştir. Bu tip dolaplar, mutfak tezgahı ve backsplash gibi diğer bileşenleri tamamlayan modern bir mutfakla kusursuz şekilde çalışır.

6.Bir Mutfakta Çoklu Kaplama Renklerimutfak-dolap-modelleri

2019'daki yaklaşan trendlerden biri, tamamen benzersiz bir görünüm için farklı bitiş renklerinin karıştırılmasını içerir.Temel dolaplar doğal ahşap görünümlüyken üst dolapları beyaza boyanmış olabilirsiniz. Her şey farklı bit ve parçaları birleştirerek ilginç bir tasarım yaratmakla ilgilidir.Kolay bir yol, adayı çevre dolaplarından farklı bir bitiş rengi yapmaktır.

7.İkili Kase Lavabobeyaz-mutfak-dolabı-modelleri


İşlevsellik odaklı, bugünün mutfakları büyük tek kase lavabolar veya çoklu lavabolar ile tasarlanmıştır.El yıkama bulaşıkları bugünlerde hanelerde normal bir durum olmadığından, çift çanak lavaboya olan ihtiyaç daha az önemlidir.Kısmen, çiftlik evi tasarımı oldukça popüler hale geldi.Çiftlik evyeleri, daha rahat kullanım ve stil sağlayan geniş derin boyutları ile popülerdir.Önlük ön lavabo, tasarımınıza uymuyorsa, o zaman çift kase ile aynı genişlikte tek bir kase alt lavabo seçin.Bu evyeler, çerez yaprakları, stok kutuları ve tava kolları gibi daha büyük eşyalar için idealdir.Beklenmedik misafirleri kabul edenler için, bu cömert lavaboların içinde kirli bulaşıkları gözden uzak tutabilirsiniz. Ana lavaboya ek olarak, koşu sonunda veya mutfak adasında ek bir hazırlık lavabosu bulabilirsiniz. Bu, birden fazla kişinin aynı anda mutfakta çalışmasına izin verir.

8.Depolama Çözümleri için Akıllı teknolojiler


mutfak-dolabı-ornekleriTeknolojinin mutfağa girmesi kaçınılmazdı.Bu gün ve çağda, araçlarımızdan 
ayrılamayız.Böylece, mutfak tasarımı bizim araç ihtiyacımızı karşılamak için değişti.Temel düzeyde, modern mutfak dolabı tasarımları, mobil cihaz yelpazeniz için bir şarj istasyonuna sahip olmalıdır.Yemek tariflerini takip etmek veya çalışırken yemek pişirme videoları izlemek için akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanırsanız; bir yerleştirme istasyonu veya cihaz tutucusu takmayı düşünün. Gerçekten yüksek teknolojili kabine için, dolap yerleşik kablosuz aygıtlara sahip olabilirsiniz.Bu, kablosuz müzik hoparlörler, televizyonlar veya tablet içerebilir.


9.Alttan 
Dolap Aydınlatma


mutfakta-led-ampul

LED aydınlatma, ev sahipleri geleneksel akkor ampullerden değiştikçe özellikle iyi bir performans göstermiştir.Aktiviteler için iyi bir aydınlatma sağlar, çeşitli renklerde gelir ve ampuller gerçekten uzun süre dayanır.Bu, dolap altı aydınlatma için popüler bir seçenek haline getirmiştir.Kabin altındaki LED ışıklar, diskler, şeritler ve çubuklar dahil olmak üzere farklı biçimlerde gelir.Duvar dolabı altına sabitlendiğinde, çalışma ortamına ışık eklemenin yanı sıra genel ortamı iyileştirmeye yardımcı olurlar.LED, kabinin altına sabitlenebilecek tek aydınlatma türü değildir. Neredeyse LED kadar enerji verimli olan ve minimum ısı üreten floresan armatürleri tercih edebilirsiniz.Xenon lambalar bir miktar ısı yayar ancak soluk olabilirler ve çekici bir sıcaklığa sahip olabilirler.Halojen lambalarla da gidebilirsiniz, ancak bu her zaman iyi bir fikir değildir.Kabin içerisinde sakladığınız yiyecekleri veya içecekleri etkileyebilecek çok fazla ısı verirler.2019 mutfak modelleri ve renklerini böylece bitirmiş olduk.Sizin önerileriniz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

E-posta Abonesi Ol!

1 yorum:

  1. Mobilyada sadelik ve kullanışlılığı önemsiyorum
    Önemli ipuçları içeren yazınız mobilya seçiminde kolaylık sagliyor

    YanıtlaSil

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...
1) Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Link bırakılan yorumlar spama girdiği için yayınlanmaz.