Evde Saç Traşı Olmanın 5 Avantajı

                     Saç traşı günümüzün zorunluluklarındandır.Eğer saçımız çok uzun veya bakımsızsa diğer insanlar tarafından ''orman adamı'' olarak adlandırırız.Günümüzde şehirler bu kadar kalabalıkken hiç kendi evinizde traş olmayı düşündünüz mü? Biliyorum evde  traş olmak gözünüzü korkutabilir.Fakat; küçük bir cesaretle kendinize saç traşı yapmaya başlarsanız eksisinden çok artısını göreceğiniz muhakkak.Peki evde traş olmak için nelere ihtiyacımız var:


  • Traş makinesi
  • Büyük ve küçük ayna
  • Bez (Yere sermek için.)
  • Makas
  • Kesim tarağı
         

1.Tasarruf

                   Günümüzde kuaförler ortalama 10-15 Tl.Bizde sene de yaklaşık olarak 6 kez kuaföre gittiğimizi varsayarsak yıllık 60-90 Tl. eder.Yaklaşık bir berber makinesi fiyatı.Tabi bu hesap erkekler içindi.Eğer kadınlar için yaparsak yıllık yaklaşık 200 Tl.'ye kadar çıkabilir.Kendinize saç traşı yaparsanız büyük ölçüde tasarruf edeceksiniz yani.


erkek Saç stilleri


2.Sıra Bekleme

                           Özellikle bayramlar da kuaförlerde saatlerce sıra beklenir.Uzunca sıralar olur.Bu durum bizim canımızı sıkar.Her bayram da 1-1.30 saat beklemek yorucudur.Eğer evde traş olursak bunların hiçbiri olmaz.İstediğimiz zaman traş olabiliriz.İster gecenin birinde ister sabahın altısında.


3.İstediğim Gibi Olmadı!

                             Bazen berberden geldiğimizde evde ayna da  kendimize bakarken ''Bu ben miyim?İstediğim gibi olmadı!''  gibi sözler söyleriz.Tatmin olmamışızdır.Eğer kendimiz evde traş olursak
istediğimiz gibi saçımızı yapabiliriz.Sonra da moralimizi bozmayız.Sonunda da kendimizi tatmin olmuş hissederiz.Başarmanın hazzını  yaşarız.


Saç stilleri

4.Temizlik

                      Her berber temiz olmaya bilir.Olsa bile ev ortamı kadar olmaz.Eğer evde traş olursak temizliği de biz yaptığımız için gönlümüz huzurlu olur.


5.Hızlı Uzayan Kıllar

                            Kulak ve ense kılları diğer bölgelere göre daha hızlı uzar.Sadece bu bölgeleri berbere gidip kestirmeye üşeniyorsanız yalnız değilsiniz.Evde  kendi kendinize ense traşını yapabilirsiniz.Eğer yapamazsanız anneniz yada babanızdan yardım alabilirsiniz.

                       

E-posta Abonesi Ol!

1 yorum:

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...
1) Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Link bırakılan yorumlar spama girdiği için yayınlanmaz.