Tatil Sonrası Sendromu Nasıl Yenilir?

tatil dönüşü işe başlamak
                   


                 Tatil  başladığında hepimiz sevinçliydik.Okuldan kurtulmuştuk : )Hepimizin planları vardı.Şunu yapacam,bunu yapacam derken tatil bitti.Zaman o kadar hızlı geçti ki anlamadık.Kimimiz planlarını yaptı,kimimiz yapamadı.Evet yarın okullar açılıyor.Bu yüzden çok mutsuzuz.Öğrenciler için çok büyük bir acı.Üniversiteliler terminallere,havalimanlarına doluşmaya başladı.Acıklı sonlar "Anne ben okula gitmek istemiyorummm!!!"Gitmesi ayrı sorun,gelmesi ayrı sorun.Okuldayken evi özlüyorsun;evdeyken okulu özlüyorsun.Bu geceden itibaren saatler ayarlanmaya başlanacak : ( Peki  tatil sendromuyla nasıl başa çıkılır?

1.Önünüzdeki Tatili Hatırlayın
         
               Önünüzdeki tatilin tarihini öğrenmek sizi hem ferahlatır hemde çalışmak için motive eder.Örneğin; "Ben tatile kadar iyi çalışırsam tatili hakketmiş olurum ve tatilim iyi geçer." Hep tatil yapmak işsiz adamın işidir.Sizin işiniz var.Tatilinizi yaptınız.Tekrar hakketmek istiyorsanız  sıkı çalışın : )


tatil dönüşü işe başlamak
2.Arkadaşlarınızla Vakit Geçirin
         
              İş çıkışlarında veya okul çıkışlarında arkadaşlarınızla vakit geçirin.Böylece okulu veya iş yerinizi daha çok sevmiş olacaksınız.İşe veya okula gitmeye alışacaksınız.Sabahları "Ben işe/okula gitmek istemiyorum." diye aklınızdan geçirmeyeceksiniz.
3.İşlerinizi Tam Yapmayın

         
                       Tatil bittiğin de siz işinizi bitirmek için uğraşırsınız.Böylece tatil bitti sendromu yaşamazsınız.Çünkü; kafanız doludur.Ayrıca sevdiğimiz işi yapmakta önemlidir.


tatil dönüşü işe başlamak

4.Ateş Böceği ve Karınca

         
                      Siz evinize ekmek götüren bir karıncasınız.İş zamanı karınca gibi çalışır,tatil zamanı ateş böceği gibi eğlenirsiniz.Ayrıca; işinizin güzel taraflarını düşünün.Çalışarak ailenize hem maddi açıdan hem de manevi açıdan destek oluyorsunuz.Bu sizin iş hayatında başarıdan başarıya gitmenizi sağlayabilir.

5.Önemlisiniz

         
                     Siz önemlisiniz.Çünkü işinizde size ihtiyaç var ve tatil yapabiliyorsunuz.Fabrikada bir makine eksik olursa işler eksik olur.Siz bir bütünü oluşturan önemli birisiniz ve bunu hakkını verebilirsiniz.

6.Anı Yaşayın

       
              İşte iken,okuldayken o anınızı düşünün.O andan keyif alın.İşinizi mutlu olarak yaptığınız anları hatırlayın.Severek ve zevk alarak çalışırsanız daha mutlu olursun

uz.Çalışmaya ısınırsınız ve böylece kısa sürede daha fazla iş yaparsınız.


tatil dönüşü işe başlamak

7.Özleyin

       
           Çok isteyip yiyemediğiniz yemeği yediğinizde yemeğin tadı muhteşemdir.Tatili özlemenize izin verirseniz tatil yapmanın tadı artar.

8.Zıtlıkları Sevin

       
              Hayat zıtlıklardan oluşur.Kışın hava soğuk diye şikayet etmek yerine kalın giyinin,yazında hava sıcak diye şikayet etmek yerine ince giyinin.Tatili değerli yapan şeyde çalışmaktır.

9.Para,para,para...

   
             Napolyon ne demiş: "Para,para,para."İşinizden para kazanırsanız o para ile tatil yapabilirsiniz.Böylece mutlu olursunuz.

Yorum Yapmayı ve Paylaşmayı Unutmayın!

Benzer Yazılar:

Tatil Sonrası Sendromu Nasıl Yenilir?
4/ 5
Oleh

E-posta Aboneliği:

E-posta listeme katılarak yeni yazılardan haberdar olabilirsin.

8 Comments

Comments
avatar
29 Nisan 2016 14:47

ilk sekiz madde öyle ah evet yaa diye okurken en acı gerçek olan 9. maddeyle karşılaştım ve tatilden dönmeme ihtimalinin en acı anlatımıyla yüzleştim işte ne olursa olsun dönüp o parayı kazanacaksın yoksa yürümez bu gemi demek bu sanırım :))))

Cevaplandı
avatar
29 Nisan 2016 14:51

Yorumunuz için teşekkürler : )

Cevaplandı
avatar
29 Nisan 2016 15:51

tatile çıktıktan sonra dikkate alacağım bu postunuzu :)

Cevaplandı
avatar
29 Nisan 2016 17:11

Önemli değil.Yorumunuz için teşekkürler:)

Cevaplandı
avatar
7 Mayıs 2016 02:32

Merhaba ; tatil bi gelsin de , bitmesine yakın bu yazıyı tekrar hatırlamak amaçlı okuycam. Ellerine sağlıkk :)

Cevaplandı
avatar
7 Mayıs 2016 03:09

Rica ederim bana da beklerimm :)

Cevaplandı
avatar
12 Mayıs 2016 09:03

asla yenemeyeceğim :) Bu arada Blog keşif etkinliğinden geliyorum. Sizi takibe aldım bloğuma da bekliyorum sevgilerle http://efsaninseruveni.blogspot.com.tr/ bloğum için Tık Tık

Cevaplandı
avatar
27 Ocak 2017 20:38

Hemen hemen hepimizi ilgilendiren harika bir yazı olmuş. Elinize sağlık :)

Cevaplandı

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...
1) Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Kullandığınız üslubun sizi yansıttığını unutmayınız.